Top.Mail.Ru

"Bēru apģērbs un profesionāli apbedīšanas pakalpojumi Rīgā | Kremācija | Bēres | Apbedīšanas birojs Rantans" - "Apbedīšanas birojs - apbedīšanas pakalpojumi - kremācija | bēres"

"Rantans - Apbedīšanas birojs Rīgā | Bēres, Kremācija un Apbedīšanas pakalpojumi"
Pāriet uz saturu
Apģērbs, kuru cilvēki valkā, atspoguļo viņu dzīves veidu. Mode ir noteikta laikmeta jaunākais apģērbu stils, un apģērbu mode bieži mainās. Apģērbs kalpo cilvēkam par vienu no pozitīvo emociju palielināšanas un negatīvo emociju samazināšanas faktoriem, nodrošinot cilvēcisko eksistenci un sekmējot mērķtiecīgu dažādās sociālajās vidēs un mainīgos laikapstākļos. Dažreiz apģērba dizainu nosaka galvenokārt tā funkcija – nolūks, kādam tas ir paredzēts.


apbedīšanas firma rīgā
Mirušo apģērbs - Apbedīšanas aģentūra RANTANS
Apbedīšanas agentūra Rantans
Apbedīšanas apģērbs
Apbedīšanas pakalpojumi Rīga
Bēru apģērbs ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas jāapsver, kad gatavojas bēru ceremonijai. Tā kā bēru apģērbs ir īpašs un piemērots tikai šādām svinībām, tas prasa specifisku pieeju.

Pirmkārt, ir svarīgi ievērot piemērotību un cieņu pret mirušo. Bēru apģērbs parasti ir tumšs un formāls. Vīriešiem ieteicams valkāt tumšu kostīmu ar melnu vai tumšzilu kravatu. Ja vīrietis valkā frakus, tie ir jāvalkā ar melnu vesti. Sievietēm ieteicams valkāt tumšu kleitu, kas aptver plecus un ceļus. Ieteicams izvairīties no spilgtiem krāsu toņiem un pārāk atklātiem apģērbiem.

Otrkārt, ir vērts apsvērt kultūras un reliģiskās tradīcijas. Dažādos kultūras un reliģiskos kontekstos bēru apģērbs var atšķirties. Piemēram, dažās kultūrās ir pieņemts valkāt balto, nevis melno apģērbu.

Visbeidzot, ir vērts apsvērt arī personīgās vēlmes un mirušā cilvēka personības. Dažreiz ir piemēroti ietvert kādu personisku elementu vai aksesuāru, kas atspoguļo mirušā cilvēka personību un intereses.

Lai gan bēru apģērbs var šķist neliels elements, tas var sniegt cieņu un atbalstu mirušā cilvēka ģimenei un draugiem. Tādēļ ir svarīgi apsvērt visas iespējas, lai izvēlētos piemērotu bēru apģērbu, kas atspoguļo cieņu un mīlestību pret mirušo.

Katrs cikls ar kaut ko sākas un arī beidzas. Nekas nav mūžīgs, svarīga ir attieksme, ar kādu mēs raugāmies uz neizbēgamu, bet tajā pašā laikā pilnīgi dabisku lietu kā aiziešana.
Senie latvieši miršanu uzskatījuši par dabīgu norisi, par daļu no pasaules rituma, par Dieva likumu. No miršanas nebaidījās, jo to saprata kā pāreju no dzīves šai saulē uz dzīvi Viņā saulē. Mirušā apģērbā mūsu senči uzsvērta jauno apģērbu tieši balto krāsu: balti palagi, balti krekli, balti autas kājas, villaines. „Tagad pie paražas vilkt aizgājējam jaunas un gaišas drēbes pieturas ļoti maz cilvēku, galvenokārt tās ir svinīgas svētku drānas. Saglabājusies arī tradīcija aizgājējam dot līdzi dažādas lietas. Tās var būt cilvēka iemīļotas personīgās lietas.
Mūsu apbedīšanas birojā Rituālo pakalpojumu kremācijas crntra RANTANS plašā sortimentā ir mirušā apģērba piedāvājums. Izvēloties mirušā apģērbu, ir jāievēro virkne noteikumu un tradīcijas. Kā pieņemts, mirušais tiek ģērbts gaiša auduma drēbēs vai svētku drānās. Bēru apģērbam jābūt jaunam, savukārt apaviem – slēgtiem. Mūsu apbedīšanas biroja pieredzējušais aģents sniegs Jums konsultāciju, kāds apģērbs nepieciešams bērēm un palīdzēs izvēlēties nepieciešamo izmēru.

Sava nozīme ir arī melnbaltajai sēru lentai, kur baltā krāsa simbolizē dzīvību, bet melnā – nāvi. Parasti tās sasien tā, lai baltā dzīvības krāsa būtu augšpusē, taču dažos Latvijas reģionos pastāv tradīcija, kad no dzīves šķīries pēdējais dzimtas vīrietis, sēru karodziņus likt ar melno krāsu uz augšu, ar to simbolizējot, ka dzimta ir izbeigusies.
Nevienai citai senajai tautai nebija izveidojusies tik cieša saistība starp dzīvību un nāvi kā ēģiptiešiem. Viņi ticēja, ka zemes dzīve turpinās arī pēc nāves. Lai palīdzētu mirušajiem sākt pēcnāves dzīvi, viņam līdzi deva „Mirušo grāmatu”. Tas bija papirusa tīstoklis ar lūgšanām un apliecinājumu, ka dzīves laikā mirušais neko sliktu nav darījis.
Plašā apbedīšanas piederumu klāstā, kuru piedāvā mūsu apbedīšanas birojs SIA Rituālo pakalpojumu kremācijas centrs RANTANS, Jūs atradīsiet arī dažādu rakstu rituālos pārsegus, lakatus un šalles. Pārsegi ir viens no svarīgākajiem apbedīšanas rituāla aksesuāriem. Mirušais tiek apsegts ar pārsegu ar domu, ka, līdz pat mūža beigām pildot Kristību solījumus, tagad viņš ir Dieva paspārnē.

Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).
Mūsu pieredzējušie apbedīšanas pakalpojumu specialisti palīdzēs Jums rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sniegs padomus, organizējot bēres.
Bēres. Bēru vainagi. Rīgas kremācijas centrs. Cik maksā kremēšana. Kremēšana. Bēres apģērbs. Bēru vainagi cenas. Beru vainagi. Urnas apbedīšana. Vainagi bērēm. Bēru ceremonija. Apbedīšanas pakalpojumi riga. Zārki. Bēru organizēšana. Apbedīšanas biroji rīgā. Rantans. Apbedīšanas birojs. Apbedīšanas pakalpojumi. Morga pakalpojumi. Zārku izgatavošana.
Atgriezties pie satura