Rūpējoties par mūsu tuviniekiem - Aizlūgums par nelaiķi
Published by Konstantīns Žiharevs ieeja Apbedīšana · Otrdiena 18 Apr 2023
Tags: Viņpasaulē, ar, cieņu, Apbedīšanas, pakalpojumi, Rūpējoties, par, mūsu, tuviniekiem, Aizlūgums, par, nelaiķi, Apbedīšana, un, kapa, apzīmēšana, Apbedīšanas, pakalpojumi, Rīgā, Bēres, Apbedīšanas, birojs, Rīgā, Rīgas, rajons, Kremācija, Kremēšana.
Tags: Viņpasaulē, ar, cieņu, Apbedīšanas, pakalpojumi, Rūpējoties, par, mūsu, tuviniekiem, Aizlūgums, par, nelaiķi, Apbedīšana, un, kapa, apzīmēšana, Apbedīšanas, pakalpojumi, Rīgā, Bēres, Apbedīšanas, birojs, Rīgā, Rīgas, rajons, Kremācija, Kremēšana.
Aizlūgums par nelaiķi
Aizlūgums par nelaiķi ir lūgums, kas tiek izteikts, lai mierinātu un lūgtu par mirušā dvēseli vai atzīmētu viņa pāreju uz nākamo dzīvi pēc nāves. Tas ir reliģisks vai garīgs rituāls, kas bieži tiek veikts baznīcās, draudzēs vai pie kapu vietām.
Aizlūgums par nelaiķi ir garīgs vai reliģisks rituāls, kurā tiek lūgts par mirušā dvēseli un izrādīta līdzjūtība viņa tuviniekiem. Tas var notikt baznīcās, draudzēs, kapsētu kapličās vai citās atbilstošās vietās. Aizlūgumā tiek izteikti lūgumi un vēlmes par mieru mirušā dvēselei un pāreju uz nākamo dzīvi vai mājām pēc nāves.
Aizlūgumā par nelaiķi var iesaistīties reliģiski vadītāji, piemēram, priesteri, mācītāji vai dārznieki, kuri izsaka piemērotus lūgumus un svētības. Bieži vien šādās ceremonijās tiek dziedātas svētas dziesmas, izlasīti svētie teksti vai teikti piemēroti vārdi, lai izrādītu godu mirušajam un sniegtu mierinājumu viņa ģimenei un draugiem.
Aizlūguma rituāls var atšķirties atkarībā no reliģiskajām vai kultūras tradīcijām, taču kopīgs mērķis ir izteikt līdzjūtību, mierināt un atzīmēt mirušā pāreju uz nākamo dzīvi vai mājām pēc nāves. Tas ir nozīmīgs un svarīgs brīdis, kas palīdz mirušā ģimenei un draugiem pārvarēt zaudējumu un atrast mieru un spēku grūtajos laikos.
Aizlūguma forma un saturs var atšķirties atkarībā no reliģiskās pārliecības vai ticības sistēmas, kurā tas tiek veikts. Parasti aizlūgumā tiek lūgts par mirušā mieru, viņa dvēseles atbrīvošanos un pāreju uz nākamo dzīvi, kā arī lūgts par atbalstu un mierinājumu mirušā tuviniekiem.
Aizlūgumi par nelaiķi var būt sastāvēt no dziesmām, svētām tekstam, lūgšanām vai runām, kas ir paredzētas, lai atcerētos un pieminētu mirušo un sniegtu atbalstu viņa tuviniekiem. Tie var tikt veikti arī kopīgi vai individuāli, atkarībā no situācijas un kultūras tradīcijām.
Šādi aizlūgumi ir nozīmīga daļa no apbedīšanas un sēras procesa, piedāvājot emocionālu atbalstu un sniedzot iespēju izteikt pateicību, sāpes vai cerības saistībā ar mirušā pāreju uz nākamo dzīvi vai mūžību. Tie arī palīdz tuviniekiem un draugiem atbrīvoties no sāpēm un sākt dziedināšanas procesu pēc zaudējuma.
Dažādu iemeslu dēļ (nelaiķa gribas dēļ vai arī, ja ir grūtības sarīkot publisku dvēseles aizlūguma dievkalpojumu) dažreiz dievkalpojums notiek pēc vairākām dienām vai nedēļām, bet ir gadījumi, kad pat gadu pēc bērēm. Vienā zināmā gadījumā sieviete, kas dzīvoja kopā ar vīru Parīzē, tur nomira, bet savā testamentā izteica vēlēšanos, lai pavasarī viņas pīšļi tiktu apglabāti blakus viņas vasaras mājai ASV. Apglabājot pīšļus, dievkalpojums tika noturēts nelielā kopienas baznīciņā. Atraitnis uz to ar vēstulēm vai telefoniski uzaicināja dažus tuvus draugus. Tāds dievkalpojums parasti tiek noturēts baznīcā, bet var notikt arī citā vietā, piemēram, mājās vai klubā, kura biedrs bijis nelaiķis.
Ģimene vai tuvākie draugi pasūta ziedus altāra izrotāšanai. Parasti dievkalpojums notiek meditācijas veidā. Ja baznīca ir liela, aizlūguma dalībnieki sapulcējas kapličā. Rūpīgi tiek izvēlēts klasiskās mūzikas pavadījums, pie tam priekšroka tiek dota Baham. Dažreiz koris vai dziedātājs izpilda nelaiķa mīļākās himnas.
Parasti mācītājs vai nelaiķa tuvs draugs notur īsu panegiriku. Pēc tam ģimene uz īsu brīdi pieņem aizlūguma dalībniekus, kuri izsaka dažus mierinājuma vārdus un aiziet.
Uz aizlūgumu par nelaiķi cilvēki parasti ierodas parastā ielas apģērbā, sievietes ir cepurēs vai bez tām, atkarībā no vietējām paražām.
Austrumu baznīca pareizi jau no seniem laikiem ir noteikusi, ka mirušo dvēseles aizlūgumam jānotiek četrdesmit dienu laikā (četrdesmit dienu aizlūgums) un it īpaši četrdesmitajā dienā (četrdesmitā diena pēc nāves). Svētie apustuļi ieviesa šo paradumu Kristus Baznīcā, tas ir paradums, kāds bija jau jūdiem, - aizlūgt par mirušo četrdesmit dienu laikā.
Dārgie draugi un tuvinieki,
Šodien mēs esam šeit, lai atvadītos no mūsu mīļotā cilvēka, kas ir aizgājis prom. Baznīca vai kapliča ir svētvieta, kurā mēs varam lūgties un meklēt mieru savās sirdīs. Tomēr, lūdzu, atcerieties, ka nelaiķa uzglabāšana vai atstāšana šajā vietā nav piemērota.
Mums visiem ir grūti zaudēt mīļoto cilvēku, bet mēs varam atrast mieru un atbalstu viens otrā.
Mēs visi esam kopā šajā sāpīgajā laikā un lūdzam Dievu, lai sniegtu mums spēku un mieru. Lai mūsu mīļotais atpūšas mierā un mūsu sirdis atrastu mieru un atbalstu.
Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).
Darba pieredze vairāk ka 35 gadi. Mēs strādājam pēc principa - lai dzīve būtu gaiša.
Apbedīšanas birojs SIA Rituālo pakalpojumu kremācijas centrs RANTANS
strādājot ar esošajiem un topošajiem klientiem, darbs tiek veikts kvalitatīvi un laicīgi.
Mūsu pieredzējušie apbedīšanas pakalpojumu speciālisti palīdzēs Jums rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sniegs padomus, organizējot bēres.
Apskatīt ziņu avotu:
- Психолог Рига: https://www.psiholog.lv
- Soļi uz veselību un garīgām praksēm: https://gramata.rantan.lv/index.html
- Pilna veselības pārbaude: https://diagnostika.lv/