Apbedīšanas pakalpojumi - viņpasaulē ar cieņu - Apbedīšanas birojs| bēres rīgā| morgs| kremācija|

Funeral SHOP Rantans SIA
Pāriet uz saturu

Ebreju apbedīšanas ceremonijas

Apbedīšanas birojs| bēres rīgā| morgs| kremācija|
Ebreju apbedīšanas ceremonijas
 
 
           Cilvēka dzīve jūdaismā ir viena no galvenajām vērtībām. Ebreju tradīciju būtība ir reālistiska attieksme pret nāvi, neuzskatot to par traģēdiju.
 
 
Pienācīgi godāt mirušā piemiņu un mierināt sērojošos - tas ir tradicionālo ebreju bēru un sēru ceremoniju ētiskais saturs.
 
           
 
Ebreju apbedīšanas un sēru ceremoniju likumi un paradumi balstās uz diviem principiem: mirušā cilvēka ķermenis ir pelnījis cieņu; ir nepieciešams pielikt visas pūles, lai atvieglotu nelaiķa tuvinieku dvēseles stāvokli.
 
 
Apglabāt nelaiķi nepieciešams pēc iespējas ātrāk. Atlikšana ilgāk par vienu dienu ir iespējama tikai tad, ja gaida radinieku atbraukšanu no tālienes.
 
           
 
Aizliegumi.
 
           Sestdienā un svētkos bēres nerīko.
 
           
 
Mirušā izstādīšana atvērtā zārkā visu aplūkošanai tiek uzskatīta par apkaunojumu - var atnākt ienaidnieki un papriecāties par viņa nāvi.      Ir aizliegts ķermeni iebalzamēt.
 
           
 
Kremācija ir pretrunā ar ebreju likumiem.
 
           
 
Mirušā sagatavošana apglabāšanai un bēru - Micvu rīkošana ir rabīnu, vecāko un pašu cienījamāko  kopienas  locekļu ziņā. Nelaiķi vajag rūpīgi apmazgāt un apģērbt baltā apģērbā - tahrikim. Paradums ietērpt mirušos vienkāršā baltā apģērbā nāk no dziļas senatnes, tā pasvītrojot nabago un bagāto vienlīdzību Visaugstākā priekšā. Vīriešus ietērpj arī Talesā, ar bojātām pušķu malām, tas nozīmē, ka  uz viņu vairs neattiecas  zemes prasības. Pēc tradīcijas ir pieņemts apglabāt bez zārka - tas simbolizē atgriešanos zemes dzīlēs no kurām cilvēks ir nācis.
 
           
 
Pēc apglabāšanas visiem klātesošajiem kapsētā vajag nomazgāt rokas. Bēru mielasts ebreju tradīcijās nav pieņemts. Ziedi nav paredzēti.
 
 
Uz bērēm pieņemts atnest vienalga kādu akmentiņu, kā simbolu dzīvā pārvērtībai nedzīvajā - akmenī.
 
           
 
Nāves gadadienā sinagogā tiek pasūtīts "Kadišs" - lūgšana par mirušo.
 
 
Visi radinieki, kas dzīvo dažādās valstīs, šajā dienā iededz sveci, kurai vajag degt diennakti. Paradums aizdedzināt sveces un lūgties par aizgājēju dvēselēm, dot svinīgu solījumu sniegt žēlastības dāvanas viņu dvēseles mieram trijos gada galvenajos svētkos attiecas uz pēdējo svētku dienu Pesah, Šavot un Šemini Aceret pēc Toras lasīšanas pirms lūgšanas “mustaf”, kā arī uz Tiesas dienu.
 
 
Tiek pieminētas mirušā tēva, mātes, brāļa, māsas, sievas un bērnu dvēseles, kā arī tuvinieku dvēseles, un, svētījot Dieva Vārdu, lasa kopējo lūgšanu “Av arahamim”.
Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).
Darba pieredze vairāk ka 30 gadi. Mēs strādājam pēc principa - lai dzīve būtu gaiša.
Apbedīšanas birojs SIA Rituālo pakalpojumu kremācijas centrs RANTANS
strādājot ar esošajiem un topošajiem klientiem, darbs tiek veikts kvalitatīvi un laicīgi.
Mūsu pieredzējušie apbedīšanas pakalpojumu specialisti palīdzēs Jums rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sniegs padomus, organizējot bēres.
Kapu pieminekļi, kapu apmales, bēru izmaksas, bēru vainagi rīgā, ziedu piegāde, apbedīšanas birojs, ziedu kurjers, kapu plāksnes, apbedīšanas firma rīgā, cik izmaksa bēres, bēru mielasts rīgā, bēru organizēšana, apbedīšanas pakalpojumi, bēru mielasts, apbedīšanas izmaksas, cik maksā bēres, apbedīšanas birojs, apbedīšanas firma, apbedīšanas izmaksas, cik izmaksā bēres, kapu krusti cenas.Abbedīšanas pakalpojumu
kremācijas centrs RANTANS SIA
Artilērijas iela 46, Rīga, LV-1009
    +371 67272289, +371 29262410
Mēs būsim ar Jums jūsēja grūtajā brīdi.. Mūsu apbedīšanas firmas RANTANS reputācija ir garantija, ka sēru pasākums notiks cienīgi.
Atgriezties pie satura