Top.Mail.Ru

Svinēt mirušo atmiņu ar cieņu - īpašās mirušo piemiņas dienas

"Rantans - Apbedīšanas birojs Rīgā | Bēres, Kremācija un Apbedīšanas pakalpojumi"
Pāriet uz saturu

Svinēt mirušo atmiņu ar cieņu - īpašās mirušo piemiņas dienas

"Apbedīšanas birojs - apbedīšanas pakalpojumi - kremācija | bēres"
Īpašās mirušo piemiņas dienas
 
 
Īpašās mirušo piemiņas dienas ir nozīmīgi notikumi kristietības kalendārā. Šajās dienās tiek godināti un pieminēti cilvēki, kuri ir aizgājuši no šīs pasaules, un ar tiem saistītie notikumi.

Īpašās mirušo piemiņas dienas ir nozīmīgi un svarīgi notikumi kristietības kalendārā. Šajās dienās kristieši godina un piemin cilvēkus, kuri ir aizgājuši no šīs pasaules, un izrāda cieņu un atceras viņu mūža un ticības ieguldījumu. Katrai konfesijai var būt savas specifiskas mirušo piemiņas dienas, bet divas no visplašāk atzītajām ir Visu svēto diena un Mirušo diena.

Abas dienas ir veltītas atceres un lūgšanām par mirušajiem, bet tām ir savas specifiskas nozīmes un tradīcijas dažādās kristiešu konfesijās.

Visu svēto diena tiek atzīmēta, lai godinātu visus svētos un svētās, kas ir izceļojuši ar savu ticību un kalpošanu Dievam. Tas ir dienas, kad kristieši piemin visus garīgos līderus, svētos un svētās, kas ir ietekmējuši kristietību ar savu piemiņu un paraugu. Šī diena parasti tiek atzīmēta 1. novembrī.

Mirušo diena, kas notiek 2. novembrī, ir veltīta piemiņai un lūgšanām par visiem aizgājušiem cilvēkiem, ne tikai svētajiem. Tā ir diena, kad kristieši izrāda cieņu un atceras savus mirušos radiniekus, draugus un mīļotās personas, lūdzot par viņu dvēselēm un vēlēdamies atcerēties viņus ar mīlestību un cieņu.

Šīs dienas sniedz iespēju kristiešiem apzināties mūžības realitāti un ticību, ka dvēseles turpinās dzīvot pēc nāves. Tas ir laiks, kad cilvēki var izrādīt cieņu un atmiņu par tiem, kas ir atstājuši šo pasauli, un vienlaikus izteikt pateicību par viņu ieguldījumu un mantojumu. Katra konfesija var izmantot atšķirīgas liturģijas un svēteļus šajās dienās, bet pamatā tās visās slavē un godina mūžīgo dzīvi un pievēršas piemiņai par tiem, kas ir aizgājuši no šīs pasaules.

Visu svēto diena: Visu svēto diena ir kristiešu svētki, kad tiek godināti visi svētie un svētās, kas nav atsevišķi pieminēti citās dienās. Šajā dienā kristieši atceras visus garīgos līderus, mācekļus, svētus un svētās, kuri ir atstājuši ievērojamu ieguldījumu kristietības vēsturē. Visu svēto dienu dažādās kristietības tradīcijās atzīmē dažādos datumos – Romas katoļu baznīcā tas ir 1. novembrī, anglikāņu baznīcā - 1. novembrī, protestantu baznīcās tas var būt 1. novembrī vai pēdējā svētdienā oktobrī.

Mirušo diena (All Souls' Day): Mirušo diena ir atzīmēta 2. novembrī, kas ir nākamā diena pēc Visu svēto dienas. Tā ir diena, kad kristieši īpaši piemin un lūdz par visiem aizgājušiem, arī tiem, kas nav svētie. Šajā dienā īpaši tiek godinātas dvēseles, kuras atrodas ceļā uz mūžību un vēl nepieciešama mūsu lūgšana un atmiņa.

Šīs dienas sniedz kristiešiem iespēju apzināties un atcerēties mirušo nozīmīgo vietu savā dzīvē, pieminēt viņu mantojumu un lūgt par viņu dvēselēm. Tas ir arī laiks, kad kristieši apliecina savu ticību mūžīgās dzīves turpināšanai pēc nāves un cerību uz sastapšanos ar mīļotajiem atkal debesīs.

Šīs dienas patiešām ļauj kristiešiem apzināties un atcerēties mirušo nozīmīgo vietu savā dzīvē un godināt viņu mantojumu. Tas ir laiks, kad tiek lūgtas lūgšanas par mirušo dvēselēm un apliecināta ticība mūžīgās dzīves turpināšanai pēc nāves. Tā ir arī cerības pilna laiks, kad kristieši paļaujas uz sastapšanos ar savām mīļotajām personām atkal debesīs. Šīs dienas atgādina cilvēkiem par dzīves trāpīgumu un svarīgumu, tās izceļ cilvēka dvēseles mūžīgumu un saistību ar Dievu. Tā ir iespēja novērtēt dzīvi un atskatīties uz mirušo mantojumu un iedvesmu.

Vispārējā gavēņa mirušo piemiņas diena ir sestdiena pirms Vastslāvja nedēļas sākuma. Šajā dienā kristieši dodas uz baznīcu, lai piedalītos mirušo piemiņas dievkalpojumā un lūgtos par aizgājušajiem. Baznīcas altārī tiek uzstādītas sveces, kas simbolizē mūsu lūgšanas un atcerēšanās zīmi par aizgājušajiem. Tiek lasīti psalmi un dziedātas dziesmas, kas veltītas mūsu mīļoto atmiņai.

Īpašā gavēņa mirušo piemiņas diena tiešām ir nozīmīgs notikums kristietības kalendārā. Tā ir sestdiena pirms Vastslāvja (Lieldienu) nedēļas sākuma, un šajā dienā kristieši tiecas atcerēties un godināt mirušos. Mirušo piemiņas dievkalpojumā tiek piedalīts baznīcā, kur uz altāra tiek uzstādītas sveces kā simbols par lūgšanām un atcerēšanos par aizgājušajiem. Dievkalpojumā tiek lasīti psalmi un dziedātas dziesmas, kas veltītas mirušo piemiņai un lūgšanām par viņu dvēselēm.

Šī diena palīdz kristiešiem apzināties mūžīgās dzīves turpināšanu pēc nāves un svarīgo nozīmi, kāda ir mirušo mantojumam un atmiņai viņu dzīvē. Tas ir laiks, kad cilvēki atceras savus mīļos un lūdz par viņu mieru un labklājību pēc nāves. Tas arī veicina dziļāku līdzjūtību pret tiem, kuri sāpēs un zaudējumos piedzīvo nāves nozīmi. Gavēņa mirušo piemiņas diena ir nozīmīgs laiks, kad kristieši var izrādīt savu cieņu un atcerēties mīļotus cilvēkus, kas vairs nav šajā pasaulē.

Īpaši svarīgi ir Dievišķās dvēseles aizlūguma liturģijas, kas notiek mirušo piemiņas dienu laikā. Šajās liturģijās tiek lūgts par visiem aizgājušajiem, kuri vairs nav starp mums, un tiek lūgts arī par mums pašiem, lai mēs varētu atrast mieru un spēku savā ikdienā.

Pirms mirušo piemiņas dienas, parasti tiek noturēta pirmā vakara misa, kas arī ir veltīta aizgājušajiem. Šajā misā tiek atcerēti visi cilvēki, kas ir aizgājuši no mums, un tiek lūgts par viņu dvēselēm.

Ir svarīgi atcerēties, ka mirušo piemiņas dienas nav tikai laiks, kad mēs atceramies mūsu aizgājušos radiniekus un draugus. Šīs dienas ir arī iespēja apzināties mūsu pašu mūža traģiskumu un pagaidu dabu. Tādējādi, mēs varam novērtēt mūsu dzīves un attiecību nozīmi, kuras mums ir dāvātas.

Mirušo piemiņas dienas ir ne tikai laiks, kad atceramies aizgājušos mīļos cilvēkus, bet arī brīdis, kad varam apzināties mūsu pašu dzīves traģiskumu un pagaidu dabu. Šīs dienas mums atgādina par cilvēciskās dzīves trauslumu un nenoteiktību. Tas var kalpot kā iespēja pārdomāt savu dzīvi un novērtēt tās nozīmi un nozīmīgās attiecības.

Mirušo piemiņas dienas mums liek apstāties un apzināties, ka neesam mūžīgi šajā pasaulē, un ka katram no mums pienāks laiks aiziet. Tas ir brīdis, kad varam novērtēt savas vērtības, mērķus un prioritātes. Šī atziņa var mums palīdzēt novērtēt to, kas ir patiesi svarīgs mūsu dzīvē un vērtīgs mūsu sirdij.

Mirušo piemiņas dienas ir arī iespēja lūgt par aizgājušo dvēselēm un vēlreiz izrādīt cieņu un mīlestību pret viņiem. Tas ir laiks, kad varam pateikties par visiem labajiem mirušā ieguldījumiem mūsu dzīvē un izpaust atzinību par viņu mantojumu.

Tāpēc ir svarīgi izmantot šīs dienas ne tikai kā laiku atcerēties mīļos aizgājušos, bet arī kā iespēju pārdomāt savu dzīvi un attiecības, un novērtēt to, kas mums ir dārgs un nozīmīgs. Tas var palīdzēt mums dzīvot pilnvērtīgāk un ar lielāku apziņu par dzīves trauslumu un tā vērtību.

Kopumā, mirušo piemiņas dienas ir svarīgs kristietības svētku laiks, kas ļauj mums atcerēties un godināt savus mīļotos, kuri vairs nav ar mums. Tas ir laiks, kad mēs varam lūgties par viņu dvēselēm un atcerēties to ietekmi uz mūsu dzīvi.

Šajās dienās dievnamos notiek Dievišķās dvēseles aizlūguma liturģijas un  mirušā piemiņas dievkalpojumi. Iepriekšējā dienā, parasti, dvēseles aizlūgumam tiek noturēta pirmā vakara misa.
  
Šādas mirušo piemiņas dienas jeb vecāku sestdienas ir:
 
 Vispārējā gavēņa mirušo piemiņas diena – sestdiena pirms Vastslāvja nedēļas  sākuma.
  
Lielā gavēņa otrās, trešās un ceturtās nedēļas sestdienas.
 
 "Radoņica"(mirušo piemiņas diena nākošajā  nedēļā pēc Lieldienām).
  
Otrdiena nākošajā nedēļā pēc Lieldienām.
 
Karā kritušo karavīru piemiņas diena – 9. maijs.
 
Vasarsvētku mirušo piemiņas diena – sestdiena pirms Vasarsvētkiem.    
 
Dmitrija mirušo piemiņas diena– pēdējā nedēļa pirms Svētā dižā mocekļa Solunskas Dmitrija piemiņas dienas (8. novembris).
 
Ja šī sestdiena iekrīt 4. novembrī, kas ir Kazaņas Dievmātes svētbildes svētki, mirušo piemiņas diena tiek pārcelta nedēļu ātrāk. Šī diena sākotnēji tika noteikta 1380. gadā par godu Kuļikovas kaujā kritušajiem karavīriem.

Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).
Darba pieredze vairāk ka 30 gadi. Mēs strādājam pēc principa - lai dzīve būtu gaiša. Apbedīšanas birojs SIA Rituālo pakalpojumu kremācijas centrs RANTANS strādājot ar esošajiem un topošajiem klientiem, darbs tiek veikts kvalitatīvi un laicīgi.
Mūsu pieredzējušie apbedīšanas pakalpojumu speciālisti palīdzēs Jums rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sniegs padomus, organizējot bēres.


Apskatīt ziņu avotu:


Atgriezties pie satura