Apbedīšanas pakalpojumi - viņpasaulē ar cieņu - Apbedīšanas birojs| bēres rīgā| morgs| kremācija|

Funeral SHOP Rantans SIA
Pāriet uz saturu

Katoļu, luterāņu apbedīšanas ceremonijas

Apbedīšanas birojs| bēres rīgā| morgs| kremācija|
Katoļu, luterāņu apbedīšanas ceremonijas
 
(Poļi, vācieši, latvieši, igauņi, lietuvieši, baltkrievi)
 
 
Šobrīd Eiropas tautu bēru sistēma galvenajās līnijās ir līdzīga: nelaiķi ietērpj jaunās, tīrās drānās un apglabā zārkā vai kremē.
 
 
Senos laikos latviešiem - katoļiem un luterāņiem 3 dienas notika nelaiķu vāķēšana jeb sargāšana.
 
 
Latvijas lauku apvidos nāvei gatavojās laicīgi: viensētās bija pieņemts jau laikus, vēl dzīves laikā, pagatavot sev zārku un novietot to bēniņos.
 
 
Tajā tika glabāti graudi, bet, ja zārks nebija bijis nepieciešams līdz nākamajai ražai, graudus no tā bija pieņemts izdalīt nabagiem, bet zārkā iebērt jaunās ražas graudus, latvieši skaidri apzinājās, ka viņi ir mirstīgi.
 
 
Jau esošajā zārkā, cilvēka dzīves laikā  tika glabāti graudi, bet, ja zārks nebija bijis nepieciešams līdz nākamajai ražai, graudus no tā bija pieņemts izdalīt nabagiem, bet zārkā iebērt jaunās ražas graudus.
 
 
Katoļu bērēs sievietes dziedāja garīgas dziesmas, luterāņiem - dažreiz garīgas dziesmas vai atbilstošas latviešu tautas dziesmas "dainas". Zārkā lika mirušā mīļākos priekšmetus. Ja apglabāšana notika aukstā gadalaikā, nelaiķi apsedza ar siltu pārsegu.
 
 
Tāpat bija pieņemts pārsegt zārka vāku ar nacionālu krāsu vai rakstu seģeni. Jaunās vēsmas pasaules apbedīšanas kultūrā ir  zārku izrotāšana ar ziedu kompozīcijām gan no ārpuses, gan no iekšpuses.
 
 
Pavadītāji bez vainagiem  pasūta arī strausus vai dažāda lieluma bēru buķetes.
 
 
Strauss – tie ir egles zari, kas izrotāti ar dzīviem ziediem (tie ir daudz mazāki par vainagu, bet izskatās tik pat estētiski).
Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).
Darba pieredze vairāk ka 30 gadi. Mēs strādājam pēc principa - lai dzīve būtu gaiša.
Apbedīšanas birojs SIA Rituālo pakalpojumu kremācijas centrs RANTANS
strādājot ar esošajiem un topošajiem klientiem, darbs tiek veikts kvalitatīvi un laicīgi.
Mūsu pieredzējušie apbedīšanas pakalpojumu specialisti palīdzēs Jums rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sniegs padomus, organizējot bēres.
Kapu pieminekļi, kapu apmales, bēru izmaksas, bēru vainagi rīgā, ziedu piegāde, apbedīšanas birojs, ziedu kurjers, kapu plāksnes, apbedīšanas firma rīgā, cik izmaksa bēres, bēru mielasts rīgā, bēru organizēšana, apbedīšanas pakalpojumi, bēru mielasts, apbedīšanas izmaksas, cik maksā bēres, apbedīšanas birojs, apbedīšanas firma, apbedīšanas izmaksas, cik izmaksā bēres, kapu krusti cenas.Abbedīšanas pakalpojumu
kremācijas centrs RANTANS SIA
Artilērijas iela 46, Rīga, LV-1009
    +371 67272289, +371 29262410
Mēs būsim ar Jums jūsēja grūtajā brīdi.. Mūsu apbedīšanas firmas RANTANS reputācija ir garantija, ka sēru pasākums notiks cienīgi.
Atgriezties pie satura