Top.Mail.Ru

Zārka nesēji - viņpasaulē ar cieņu

"Rantans - Apbedīšanas birojs Rīgā | Bēres, Kremācija un Apbedīšanas pakalpojumi"
Pāriet uz saturu

Zārka nesēji - viņpasaulē ar cieņu

"Apbedīšanas birojs - apbedīšanas pakalpojumi - kremācija | bēres"
Zārka nesēji
 
 
Zārka nesēji ir personas, kas pilda uzdevumu nēsāt vai pārvietot mirušā zārku. Viņu galvenā funkcija ir nodrošināt cieņpilnu un drošu pārvadājumu no mirušās personas mājas, baznīcas vai citas vietas līdz kapam vai krematorijai.

Zārka nesēji parasti ir tuvinieki, draugi vai izvēlēti indivīdi, kas ir gatavi sniegt atbalstu mirušā tuviniekiem un veikt šo svarīgo uzdevumu. Viņi parasti ir fiziski spēcīgi, lai varētu nest zārku droši un ar cieņu. Ir arī profesionāli zārka nesēji, kas strādā apbedīšanas aģentūrās un speciāli tiek apmācīti šim darbam.

Zārka nesēji ir indivīdi, kuri ir gatavi sniegt atbalstu un veikt šo svarīgo uzdevumu, nesot zārku no vienas vietas uz citu. Viņu galvenais mērķis ir nodrošināt, ka zārks tiek nēsāts droši un ar cieņu, lai izrādītu godu mirušajam un viņa tuviniekiem.

Parasti zārka nesēji ir fiziski spēcīgi cilvēki, jo zārki var būt smagi un prasa fizisku spēku, lai tos varētu nēsāt. Turklāt zārka nesējiem ir jābūt uzmanīgiem un rūpīgiem, lai izvairītos no jebkāda negadījuma un nodrošinātu, ka zārks paliek neskarts un cieņpilns.

Dažreiz apbedīšanas aģentūrās ir profesionāli zārka nesēji, kuri ir speciāli apmācīti šim darbam. Viņi ir pieredzējuši un zina, kā pareizi un cieņpilni nēsāt zārku, lai nodrošinātu, ka viss notiek kārtībā un atbilstoši mirušā tuvinieku vēlmēm.

Zārka nesēju klātbūtne un darbība ir nozīmīgs elements apbedīšanas ceremonijā, jo tas simbolizē godu un rūpes par mirušo. Viņu loma ir atbalstīt mirušā tuviniekus un palīdzēt veikt šo grūto pēdējo kustību.

Zārka nesēji parasti ievēro noteiktas etiķetes un protokola normas, lai nodrošinātu, ka zārks tiek pārvadāts pienācīgi. Viņi var būt apģērbti atbilstoši konkrētajai kultūrai vai reliģiskajiem tradīcijām, un viņu uzdevums ir izrādīt cieņu pret mirušo un sniegt atbalstu viņa tuviniekiem emocionāli grūtā laikā.

Zārka nesējiem ir svarīga loma apbedīšanas procesā, un viņu uzdevums ir izpildīt šo uzdevumu ar cieņu, rūpību un sirdsapziņu, nodrošinot, ka mirušais tiek pārvadāts un nogādāts pie savas pēdējās atpūtas vietas saskaņā ar attiecīgajām tradīcijām un vēlmēm.

Pie kristiešiem ir pieņemts, ka zārku nest drīkst tikai vīrieši. Ne mazāk kā četri un ne vairāk kā desmit nesēji tiek izvēlēti no nelaiķim personīgi un profesionāli tuviem cilvēkiem. Jūdiem tie var būt gan vīrieši, gan sievietes.
 
Zārka nesējus parasti izvēlas atbildīgais par bēru organizāciju, kurš šajā sakarībā uzklausa ģimenes locekļu priekšlikumus. Neviens pats nepiedāvā savus pakalpojumus, visi gaida, kad viņus palūgs to darīt.
 
Ja dvēseles aizlūguma ceremonija ir pasūtīta apbedīšanas birojā, parasti izraksta atsevišķu rēķinu par profesionāliem nesējiem.
 
Baznīcā un kapsētā viņiem pienākas stundu samaksa.
Lūk, kamdēļ ģimene var palūgt šo pakalpojumu izdarīt tuviem draugiem. Tiem ir jābūt jauniem un stipriem cilvēkiem, kas spēj noturēt bieži vien visai smago zārku.
 
Lielās un nozīmīgās bērēs zārku nes profesionāli nesēji. Tādos gadījumos izraudzītajiem cilvēkiem zārka nešana ir goda pilns pienākums. Nesēji, kam tas ir goda pienākums, var būt pat līdz  divdesmit cilvēkiem. Starp viņiem obligāti ir jābūt ģimenes pārstāvjiem, bet pārējiem vīriešiem jāuzņemas šis goda pienākums, ja nav būtiska iemesla atteikties, piemēram, slimības dēļ.

Pastāvošie baznīcas noteikumi neaizliedz nelaiķa tuviniekiem nest zārku. Tradīcija, atbilstoši kurai viņiem neļauj nest zārku, ir laicīga, tā visdrīzāk  cēlusies no māņticības.
Dažreiz zārku uzstāda altāra priekšā un izrotā ar vainagiem līdz tam brīdim, kamēr salasās visi dvēseles aizlūguma dievkalpojuma dalībnieki. Šajā gadījumā tieši pirms dievkalpojuma sākuma ģimene ieņem priekšējo solu vai priekšējo rindu, parasti pa labi no centrālās ejas.
Nesēji, kam tas ir goda pienākums, apsēžas priekšējos solos pa kreisi no ģimenes. Dievkalpojuma beigās, kad nelaiķa ģimene iet projām, nesēji, kam tas ir goda pienākums, pirmie pamet baznīcu, zārka priekšā lēnām ejot pa divi, ja to šajā brīdī iznes no baznīcas, vai iet vieni un sēžas gaidošajās mašīnās, kuras viņus kopā ar ģimeni aizved uz kapsētu.
 
 
           Kad zārku ienes baznīcā, nesēji, kam tas ir goda pienākums, lēni, pa divi iet tam pa priekšu un aizņem priekšējos kreisās puses solus.
 
           Ja nesēji, kam tas ir goda pienākums, ir atbraukuši no citām pilsētām un viņiem nav bijusi iespēja laikus veikt rituālo vizīti pie ģimenes, viņi pirms vai pēc dievkalpojuma  var apliecināt ģimenei savu cieņu.

Vietu ierādītāji un nosēdināšana
 
 
Lai gan apbedīšanas biroja īpašnieks uz katru dvēseles aizlūguma dievkalpojumu ierodas kopā ar saviem cilvēkiem, kuri var darboties arī kā vietu ierādītāji, bet lielajām baznīcām šim nolūkam ir speciāls personāls, ir vēlams, lai šīs funkcijas izpildītu radinieki - vīrieši, kas pazīst daudzus no tiem, kas ieradušies uz dievkalpojumu.
 
Baznīcā viņi, tāpat kā līgavaiņa brāļi kāzās, pavada atnākušos līdz viņu vietām, bet savu roku piedāvā tikai ļoti veciem un nevarīgiem. Sieviete, kuru pavada vietu ierādītājs vai viņas vīrs, iet pa labi no viņa. Vietu ierādītāji cenšas nosēdināt radiniekus un tuvus draugus pēc iespējas tuvāk pie baznīcas altāra daļas, atstājot priekšējos kreisās puses sēdekļus zārka nesējiem, kam tas ir goda pienākums, vai, ja to nav - sev. Ja nav nesēju, kam tas ir goda pienākums, ģimenes izvēlētie vietu ierādītāji tajā pašā veidā un tajā pašā kārtībā iet pa priekšu zārkam gan pirms dievkalpojuma sākuma, gan arī - tam beidzoties, tieši tā, kā to darītu nesēji, kam tas ir goda pienākums.
 
           Atbilstoši Romas katoļu ceremonijai notiekošā dievkalpojumā, zārku ienesot baznīcā, ģimenes locekļi pa eju iet radniecībai ar nelaiķi atbilstošā secībā. Pie tam pirmie iet klostera kalpi, aiz viņiem mācītājs, pēc tam nes zārku un nobeigumā iet nesēji, kam tas ir goda pienākums. Pēc dievkalpojuma viņi visi iet ārā no baznīcas tajā pašā secībā. Pie tās pašas procedūras pieturas arī atsevišķas protestantu baznīcas.
 
           Ortodoksālās sinagogas neatbalsta dvēseles aizlūguma dievkalpojumus. Tāpēc ortodoksālajā jūdaismā dvēseles aizlūguma dievkalpojumus parasti notur morgu kapličās vai mājās, kur vīrieši un sievietes sapulcējas kopā, pie tam vīriešiem un precētām sievietēm ir nepieciešamas galvassegas.

Piezvaniet mūsu speciālistiem un
Jūs saņemsiet profesionālu konsultāciju visos apbedīšanas jautājumos
672 722 89 vai mob. 292 624 10 (diennakts).
Darba pieredze vairāk ka 30 gadi. Mēs strādājam pēc principa - lai dzīve būtu gaiša.
Apbedīšanas birojs SIA Rituālo pakalpojumu kremācijas centrs RANTANS
strādājot ar esošajiem un topošajiem klientiem, darbs tiek veikts kvalitatīvi un laicīgi.
Mūsu pieredzējušie apbedīšanas pakalpojumu speciālisti palīdzēs Jums rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un sniegs padomus, organizējot bēres.

Apskatīt ziņu avotu:


Atgriezties pie satura